ВИ ЦЕ МАЄТЕ ЗНАТИ! Кожен українець має право на безкоштовні 2.48 га землі: інструкція, як їх отримати!!!

З досягненням 18-ти років кожен громадянин України може безкоштовно отримати п’ять ділянок землі. В цілому можна безкоштовно приватизувати 2,48 га. Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянинові не більше двох гектарів для ведення особистого сільського господарства, для ведення садівництва – не більше 0,12 га. На будівництво житлового будинку в місті і селах виділяють різні площі землі, в селі можна одержати не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, а в місті – 0,10 га. Для дачного будівництва в законі передбачено не більше 0,10 га і для гаража – не більш 0,01 га. Безкоштовно приватизовувати можна кожен з видів ділянок тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів сім’ї. Куди звертатися?

Отримати земельну ділянку можна в будь-якому регіоні країни і це не залежить від місця проживання. Для її приватизації необхідно знайти вільну ділянку. Залежно від того, де вона знаходиться – в межах міста, села, або району, в ті органи самоврядування і потрібно звертатися. Якщо земельна ділянка за межами населеного пункту та не входить до земель територіальної об`єднаної громади, то потрібно йти до територіального органу Держгеокадастру – зазвичай це землі для ведення садівництва або особистого сільського господарства.

ВИ ЦЕ МАЄТЕ ЗНАТИ! Кожен українець має право на безкоштовні 2.48 га землі: інструкція, як їх отримати!!!

Земля нічого не буде коштувати українцеві, але оформлення документів зажадає витрат.
«Землю отримати можливо, але на це потрібно виділити певну суму. В принципі, земельну ділянку можна приватизувати за 3-5 тисяч гривень. І це не хабар, а витрати на землевпорядника, який повинен розробити технічну документацію». Процес приватизації землі – не простий через бюрократизацію. Перш ніж отримати Свідоцтво про право власності на ділянку доведеться побігати по кабінетах чиновників. Але перш ніж звертатися необхідно конкретно знати, де знаходиться земля і чи вільна вона. Найпростіше знайти ділянку в селі, ніж в місті все дуже залежить від ліквідності землі – чим менше ліквідна земля, тим простіше її отримати». Перевірити, чи вільна земля можна: на сайті «Публічна кадастрова карта України», відправити офіційний запит про надання публічної інформації в місцеві органи влади або Держгеокадастр. Знаючи, яка ділянка вільна і чи можна її приватизувати, потрібно подати заяву до органу місцевого самоврядування. У ньому повинні бути вказані приблизний розмір земельної ділянки, її цільове призначення. Також необхідно прикласти до нього карту або графічний малюнок, де зазначено місце розташування землі. Згідно із законом розглянути заяву повинні протягом місяця. Отримавши згоду сільради або мерії, можна починати розробку проекту щодо відведення землі. Цим займається землевпорядна організація – за їхні послуги доведеться заплатити від 3500 до 10000 грн. розробка документації землеустроителями може зайняти від декількох днів до місяця. Далі процедура погодження проектної документації з державними органами та реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі з отриманням витягу з кадастровим номером, зазвичай це робить землевпорядна організація, з якою укладався договір. Якщо всі документи в порядку і проект складений правильно, в перебігу двох тижнів кадастровий реєстратор видає витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номера. З цієї випискою і екземпляром проекту землеустрою необхідно повернутися до розпорядника землею – місцевим рада або відділу Держгеокадастру. Вони затвердять проект і на підставі цих документів Міністерство юстиції зареєструє ВАМ право власності на земельну ділянку з видачею свідоцтва про право власності на земельну ділянку.